|P9-FC6HLP316
Shop All Panduit
Panduit MLTFC6H-LP316 MLT 316 Stainless Steel Fully Coated Heavy Duty Cable Tie
MLTFC6H-LP316 | P9-FC6HLP316
Please sign in to view pricing, availability, and to add to cart.
Overview
Specifications
Documents
Product Overview
Main Features
General Information
Name: Panduit MLTFC6H-LP316 MLT 316 Stainless Steel Fully Coated Heavy Duty Cable Tie
UPC Code: 074983593262
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material Stainless Steel
Thickness 0.02" Width 0.31"
Length 20.5" Minimum Loop Tensile Strength 250 lb