|P9-27WHLP316
Acheter Panduit
Panduit MLT2.7WH-LP316 MLT Wave Tie 316 Stainless Steel Heavy Duty, 10.2" (259mm)
MLT2.7WH-LP316 | P9-27WHLP316
Aperçu
Spécifications
Documents
Aperçu
Panduit" MLT Wave-Ty" Ties readily expand and contract to accommodate electric heat trace applications. Plus, ties are built with 316 stainless steel, so it is perfectly suited for harsh and difficult environments. Heavy, 10.2L (259mm), Tensile Strength: 2000, Bundles up to 2.5 (69mm), 50pc
Principales caractéristiques
Renseignements généraux
Name: Panduit MLT2.7WH-LP316 MLT Wave Tie 316 Stainless Steel Heavy Duty, 10.2" (259mm)
UPC Code: 074983797202
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Spécifications
Latence CAS (Column Address Strobe) Stainless Steel
Couleur Natural Épaisseur 0.01" Largeur 0.31"
Longueur 10.2" Résistance minimale à la traction de la boucle 450 lb