|IA-VX12M360I
Shop All 3xLOGIC
3xLOGIC VX-12M-360-IAW VISIX 12MP Outdoor Fisheye Camera with IR, Audio, and Microphone
VX-12M-360-IAW | IA-VX12M360I
Please sign in to view pricing, availability, and to add to cart.
Overview
Specifications
Documents
Product Overview
Main Features
General Information
Name: 3xLOGIC VX-12M-360-IAW VISIX 12MP Outdoor Fisheye Camera with IR, Audio, and Microphone
Category: 3xLOGIC, Video Surveillance, IP Cameras, Panoramic Cameras
UPC Code:
Country of Origin: Vietnam. Country of origin is subject to change.
Specifications
Image Sensor Type CMOS Wide Dynamic Range Yes
Ingress Protection Rating IP67
Maximum Illumination 0.52 lux
Maximum Operating Temperature 122°F Minimum Operating Temperature 20° Operating Humidity 10-90%
Longest Shutter Speed 1/5 s Shortest Shutter Speed 1/32000 s
Lens Included Yes
Depth 2.28" Durability Dustproof, Impact Resistant, Waterproof, Weather Resistant Weight 1.21lb
Input Voltage 12V DC
Diameter 4.92"