|UH-NTT120ALR
Dragonfly DFM-NTT-120-ALR 120' Ultra Black Motorized Ambient Light Rejecting Projection Screen
DFM-NTT-120-ALR | UH-NTT120ALR
Aperçu
Dragonfly™ Ultra Black Motorized ALR Projection Screen
Accept No Substitutes
Better Than The Rest
Delivers True 4K
Light Rejection Equals Better Picture
Black Lenticular Lens Technology
Seven Strong Layers
No Shimmer or Hotspots
Wide Viewing Angle
For customers who need more viewing space in multi-purpose rooms, home theaters, or any other versatile set ups, this filmscreen supports a wider spectrum of off-axis viewing, preventing image darkening and distortion at up to 160В°.
Gain Confidence
Same Day Shipping
Quick & Quiet Motor
Flexible Control
Wall Switch
12V Trigger
If you're using a projector or AV receiver with a 12V output, use the included 30’ cable to easily have the screen raise and lower when that device is turned on.
IR
RS-232
The included RS-232 connection is perfect for integrating the screen into popular control systems.
Contact Input
An included dry contact closure input provides a simple way to raise and lower the screen.
Principales caractéristiques
Renseignements généraux
Spécifications
ADI Numéro du produit UH-NTT120ALR Code fabricant DFM-NTT-120-ALR Marque Dragonfly
Latence CAS (Column Address Strobe) Aluminum Alloy
Rapport de forme 323:480
Hauteur 4.5" Largeur 116.34"