|IA-VX5M28MD
3xLOGIC VX-5M28-MD-IAW-S1TB VISIX 5MP IR Indoor/Outdoor Vandal Proof Mini-Dome Camera with 1TB SD Card, True WDR, 2.8mm Fixed Lens
VX-5M28-MD-IAW-S1TB | IA-VX5M28MD
Please sign in to view pricing, availability, and to add to cart.
Product Overview
With IR and True WDR, and Mic. IP67/IK10 rated
Main Features
General Information
Specifications
Effective Camera Resolution 5MP Field of View D : 125.5°, H : 102.4°, V : 77.4° Lens Type Fixed Maximum Frame Rate 30fps Minimum Focal Length 2.8mm Night Vision Yes Video Formats H.264, H.265, MJPEG
Night Vision Distance 98.43 ft Wide Dynamic Range Yes
Ingress Protection Rating IP67
Maximum Video Resolution 2592 x 1944
Focal Length 2.8mm Maximum Focal Length 2.8mm
Color Color Depth 6.4" Durability Dustproof, Impact Resistant, Vandal Resistant, Vandalproof, Waterproof, Weather Resistant Form Factor Mini Dome Height 2.4" Weight 12.70oz
Input Voltage 12V DC
Diameter 4.1" Mount Type Ceiling Mount, Corner Mount, Junction Box Mount, Pendant Mount, Pole Mount, Wall Mount