|AX-EFL6NX16D
Acheter Altronix
Altronix eFlow6NX16D Power Supply Charger, 16 PTC Class Outputs, 12/24VDC 4A, Aux Output, FAI, LinQ2 Ready, 115VAC, BC400 Enclosure
EFLOW6NX16D | AX-EFL6NX16D
Aperçu
Spécifications
Documents
Aperçu
Introducing the Altronix eFlow6NX16D Power Supply Charger, designed to efficiently convert 120VAC 60Hz input into sixteen PTC protected outputs, delivering 12VDC or 24VDC power. This versatile unit features an additional unswitched auxiliary output, making it ideal for various applications. With essential safety features such as fire alarm disconnect, over voltage protection, and low power disconnect, it ensures the longevity of your standby batteries. Perfect for those seeking reliable power solutions, the eFlow6NX16D is LinQ2 Ready and housed in a durable BC400 enclosure. Don't miss out on this essential power supply—order yours today!
Principales caractéristiques
Renseignements généraux
Name: Altronix eFlow6NX16D Power Supply Charger, 16 PTC Class Outputs, 12/24VDC 4A, Aux Output, FAI, LinQ2 Ready, 115VAC, BC400 Enclosure
Category: Altronix, Batteries & Power Supplies, Power Supplies & Boards, Power Supplies
UPC Code: 782239952212
Country of Origin: United States. Country of origin is subject to change.
Spécifications
Tension de sortie 12V DC, 24V DC
NDAA Compliant Yes
Température de fonctionnement 32-120°F Temperature de stockage (T-T) -4-158°F
Hauteur 16" Largeur 12" Poids 8.65lb Profondeur 5"
Tension d'entrée 120V AC